Vision Time - Systemy informatyczne dla branży hospitality
Systemy informatyczne dla branży hospitality
tel: +48 71 716 55 99, support: +48 71 716 55 88

Protel najlepszym systemem hotelowym w badaniach Business Target Group 2011

W badaniach dotyczących funkcjonalności systemów oraz zadowolenia Klientów, przeprowadzonych przez  niezależny podmiot Business Target Group protel zajął najwyższą pozycję. Badania przeprowadzone w czerwcu ubiegłego roku na 10689 niemieckich hotelach.
Badania dowiodły ponadto, że protel jest drugim systemem hotelowym pod względem wielkości udziału w rynku niemieckim.

Użytkowników systemów zapytano o funkcjonalność wykorzystywaną w prowadzonym biznesie oraz o ich satysfakcję z używanych rozwiązań. W przypadku systemu protel 97% odpowiedzi brzmiały, że są "usatyfakcjonowani" lub "bardzo usatysfakcjonowani".

Badania Business Target Group podkreśliły fakt, że niemiecki rynek jest bardzo zróżnicowany w każdym aspekcie.  Udziały rynkowe dostawców oprogramowania zarządzającego hotelami charakteryzują się wysoką dysproporcją. Tylko dwóch dostawców oprogramowania, Micros Fidelio (20%) i protel (14%) stanowią jedną trzecią rynku niemieckiego. Pozostałe dwie trzecie podzielone jest pomiędzy ponad 50 różnych dostawców oprogramowania, przy czym żaden z nich nie posiada więcej niż 7,5% udziałów.

W ankiecie udział wzięły w większości obiekty hotelowe skategoryzowane do 3 lub 4 gwiazdek. Hotele te  zarządzane są zarówno przez indywidualnych inwestorów jak i też należą do sieci hotelowych.
Wyniki badań wykazały, że protel kontynuuje sukces zapoczątkowany w roku 1994 gdy spowodował niemałe zamieszanie na rynku, udostępniając pierwsze oprogramowanie dla hoteli bazujące na środowisku Windows. Obecnie niemalże wszystkie obiekty hotelowe korzystające z oprogramowania pracują w środowisku Windows, co dowodzi słuszności decyzji podjętej w latach 90tych.

W roku 2007 protel okazał się jednym z pierwszych dostawców, który uruchomił oprogramowanie w chmurze (Saas - Software as a Service) w postaci usługi bookatonce przeznaczonej dla obiektów niskobudżetowych oraz małych hoteli. Przez kolejne 4 lata protel kontynuował prace rozwojowe nad środowiskiem w chmurze czego efektem jest protel Air - oprogramowanie dedykowane dla średniej wielkości hoteli oraz sieci hotelowych.

W chwili obecnej system protel posiada ponad 7000 tysięcy instalacji na całym świecie.

Vision Time Sp. z o.o.
Vision Time Sp. z o.o.
ul. Ks. Emila Szramka 1, 51-607 Wrocław
NIP: 8942993293, REGON: 021195119
created by: Tworzenie i Pozycjonowanie Stron WWW - Internet-Projects.pl